Avtor: zujelsane Objavljeno: 3. 04. 2022

Oznanila - 3. april 2022

5. postna nedelja

In Jezus ji je dejal: »Tudi jaz te ne obsojam. Pojdi in odslej ne gréši več!« (Jn 8,11)

Nedelja

5. postna nedelja

tiha nedelja

sv. Rihard (Riko), škof

za vse žive in rajne župljane

postni nagovor:

Nedelja

6. postna nedelja
cvetna nedelja

sv. Domnij (Domen), šk., muč.

► blagoslov zelenja, procesija

maša za žive in rajne župljane

MOLITEV, tudi za mir v Ukrajini

Pozdravljena, Kraljica, mati usmiljenja,
življenje, veselje in upanje naše, pozdravljena!
K tebi vpijemo izgnani Evini otroci,
k tebi zdihujemo, žalostni in objokani v tej solzni dolini.
Obrni torej, naša pomočnica, svoje milostljive oči v nas
in pokaži nam po tem izgnanstvu Jezusa,
blagoslovljeni sad svojega telesa.

O milostljiva, o dobrotljiva, o sveta Devica Marija.

Prosímo za mir v Ukrajini tudi z drugimi molitvami: psalmi, rožni venec, litanije.

Ukrajina. Zbiranje sredstev poteka v Ilirski Bistrici. Denarni dar lahko nakažete na TRR: Slovenska Karitas, Kristanova 1, 1000 Ljubljana;  namen POMOČ UKRAJINI; SI56 0214 0001 5556 761; SKLIC: SI00 870 ali dar oddate v nabiralnik Karitas v župnijski cerkvi ali izročite župniku; SMS sporočilo: KARITAS5 ali KARITAS10 na 1919 in tako prispevate 5 oz. 10 evrov.

Karitas nam v postu še vedno predlaga »40 dni brez alkohola« in »Ne pozabimo« na pomoč številnim revnim ljudem v Bosni in Hercegovini, Srbiji in Albaniji.

Spoved in obhajilo na domu: ponovno lepo vabljeni, da tiste, ki ne morejo več v cerkev, obvestite, spodbudite, povabite, da prejmejo obhajilo pred velikonočnimi prazniki in da obvestite župnika, h komu in kdaj naj prinese obhajilo.

Dan molitve in sprave za žrtve spolnih zlorab v Cerkvi je tiha nedelja, 3. aprila.

Seja Župnijskega gospodarskega sveta: v sredo, 6. aprila, ob 19.00, v župnijski dvorani v Jelšanah.

Seja Župnijskega pastoralnega sveta: v petek, 8. aprila, ob 19.00, v dvorani.

Oljčne vejice priskrbijo verniki iz obalnih župnij, mi pa z darovi v posebno nabirko prispevamo za kritje stroškov razvoza in za vzdrževanje njihovih domačih cerkva.

Radijski misijon od tihe do cvetne nede­lje (3. – 10. 4.) na Radiu Ognjišče. Ves petek (8. 4.) spoved v Bistrici.

Papeževa svetovna mreža molitve: v  aprilu 2022: »Molimo, da bi vlade in kra­jevne skupnosti podpirale zdravstvene delavce v njihovi skrbi za bolnike in osta­rele, še posebno v revnih deželah.«

Ob vstopu v cerkev si razkužimo roke, med mašo nosimo masko, držimo 1,5 m razdalje, obhajilo spoštljivo na roko.