Avtor: zujelsane Objavljeno: 27. 03. 2022

Oznanila - 27. marec 2022

4. postna nedelja

»Ta moj sin je bil namreč mrtev in je oživel; bil je izgubljen in je najden.«
(Lk 15,24)

Nedelja

4. postna nedelja

Sredpostna, »Lætare«

sv. Peregrin, redovnik

za vse žive in rajne župljane

SPOVED od 17.00 do 18.30

križev pot ob 17.30

maša ob 18.00 za dobrotnike

sv. Proterij

škof

za zdravje in blagoslov družine

sv. Bertold

sv. Rihard (Riko), škof

za vse žive in rajne župljane
   postni nagovor: p. Peter Lavrih

MOLITEV, tudi za mir v Ukrajini

Pod tvoje varstvo pribežimo,
o sveta Božja Porodnica,
ne zavrzi naših prošenj
v naših potrebah,
temveč reši nas vselej vseh nevarnosti,
o častitljiva in blagoslovljena Devica,
naša gospa, naša srednica,
naša besednica!

S svojim Sinom nas spravi,
svojemu Sinu nas priporoči,
svojemu Sinu nas izroči!

Prosímo za mir v Ukrajini tudi z drugimi molitvami: psalmi, rožni venec, litanije. Ali pa se v ta namen udeležimo svete maše ali križevega pota.

Ukrajina. Zbiranje sredstev poteka v Ilirski Bistrici. Denarni dar lahko nakažete na TRR: Slovenska Karitas, Kristanova 1, 1000 Ljubljana;  namen POMOČ UKRAJINI; SI56 0214 0001 5556 761; SKLIC: SI00 870 ali dar oddate v nabiralnik Karitas v župnijski cerkvi ali izročite župniku; SMS sporočilo: KARITAS5 ali KARITAS10 na 1919 in tako prispevate 5 oz. 10 evrov.

Karitas nam v postu še vedno predlaga »40 dni brez alkohola« in »Ne pozabimo« na pomoč številnim revnim ljudem v Bosni in Hercegovini, Srbiji in Albaniji.

Postna spoved je danes popoldne od 17.00 do 18.30, spovedovala bosta g. Ličan in g. Vončina. Ob 17.30 križev pot. Za otroke bo spoved v tednu po 3. aprilu.

Sveta spoved je zakrament in tudi velika milost, zato res zelo vabim prav vse, da dobro opravimo postno spoved.

Starši prvoobhajancev (otrok 3. razreda) ste lepo vabljeni na krajše srečanje v petek, 1. 4., po maši in križevem potu: priprava otrok na prejem dveh zakramen­tov, prve spovedi in prvega obhajila.

Spoved in obhajilo na domu bo v petek, kakor vse prve petke. Lepo vabljeni vsi, da še druge, ki ne morejo več v cerkev, obvestite, spodbudite, povabite, da bi tu­di oni prejeli obhajilo pred velikonočnimi prazniki in da obvestite župnika, h komu in kdaj naj prinese obhajilo.

Postni nagovor: prihodnjo nedeljo, 3. 4., med mašo nas bo nagovoril frančiškan,p. Peter Lavrih, komisar za Sveto deželo.

Papeževa svetovna mreža molitve: v  aprilu 2022: »Molimo, da bi vlade in kra­jevne skupnosti podpirale zdravstvene delavce v njihovi skrbi za bolnike in osta­rele, še posebno v revnih deželah.«

Ob vstopu v cerkev si razkužimo roke, med mašo nosimo masko, držimo 1,5 m razdalje, obhajilo spoštljivo na roko.