Avtor: zujelsane Objavljeno: 6. 03. 2022

Oznanila - 6. marec 2022

1. postna nedelja

»Pisano je: Človek ne živi samo od kruha.« »Gospoda, svojega Boga, môli in njemu samemu služi!« (Lk 4,4.8)

Nedelja

+ Jože Vičič, Dolenje 52

križev pot

sv. Inocenc I., papež

sv. Justina, devica, redovnica (gregorjevo)

Nedelja

2. postna nedelja
papeška, kvatrna

sv. Leander Seviljski, menih, škof

za vse žive in rajne župljane

blagoslov grobov

Novokračine ob 15.00 - križev pot

MOLITEV za mir v Ukrajini

Pod tvoje varstvo pribežimo,
o sveta Božja Porodnica,
ne zavrzi naših prošenj
v naših potrebah,
temveč reši nas vselej vseh nevarnosti,
o častitljiva in blagoslovljena Devica,
naša gospa, naša srednica,
naša besednica!
S svojim Sinom nas spravi,
svojemu Sinu nas priporoči,
svojemu Sinu nas izroči!

Prosímo za mir v Ukrajini tudi z drugimi molitvami: psalmi, rožni venec, litanije. Ali pa se v ta namen udeležite svete maše ali križevega pota.

Ukrajina. Slovenska Karitas vabi vse velikodušne ljudi, da po svojih močeh pomagamo trpečim v Ukrajini. V naši občini Karitas, Rdeči križ, Civilna zaščita in taborniki skupaj organizirajo zbiranje sredstev za prizadete v vojni v Ukrajini. Zbirajo: higienske pripomočke, pakirano hrano, ki ne potrebuje hlajenja in ima rok uporabe še 6 mesecev, pripomočke za prvo pomoč. Zbiranje bo potekalo v četrtek in petek od 16. do 18. ure in v soboto od 10. do 12. ure v prostorih skladišča humanitarnih organizacij v ga­ražah Bistriške kasarne - pod Gimnazijo. Hrano lahko oddate tudi v košarico v Mercatorju. Svoj denarni dar lahko na­kažete Slovenski Karitas: Namen POMOČ UKRAJINI; TRR SI56 0214 0001 5556 761; SKLIC: SI00 870 ali pa oddate v nabiralnik Karitas v župnijski cerkvi ali župniku. Lahko pošljete SMS sporočilo: KARITAS5 ali KARITAS10 na 1919 in tako prispevate 5 oziroma 10 evrov.

Škof Jurij v imenu Škofijske Karitas spra­šuje, koliko ukrajinskih žena z otroki (2-3) lahko sprejme župnija v svoje cerkvene prostore in koliko jih lahko sprejmejo gospodinjstva v župniji.

Karitas nam tudi letos predlaga preven­tivno spodbudo »40 dni brez alkohola« in dobrodelno akcijo »Ne pozabimo« za pomoč v Bosni in Hercegovini, Srbiji in Albaniji. In seveda tudi pomoč Ukrajini.

Papeževa svetovna mreža molitve. V  marcu 2022: »Za krščanski odgovor na bioetične izzive«: postavili se z molitvijo in družbeno dejavnostjo v bran življenju.

Postni petek. Vsi, od šolarjev dalje, se potrudimo, da držimo postni zdržek na vse postne petke: vzdržimo se mesa in mesnih izdelkov, lahko pa še česa. Ter se trudimo za molitev in dobrodelnost.

Verouk je spet za vse razrede.

PCT, razkuževanje rok, maska in 1,5 m razdalje so pogoj za udeležbo pri maši . Več ...