Avtor: zujelsane Objavljeno: 27. 02. 2022

Oznanila - 27. februar 2022

27. februar 2022

»Dober človek prinaša iz dobrega zaklada svojega srca dobro, hudoben pa iz hudobnega húdo.« (Lk 6,45)

Nedelja

sv. Koleta, redovnica

za vse žive in rajne župljane

MOLITEV v času sinode

Pred Teboj smo, Sveti Duh, ko smo zbrani v Tvojem imenu.

Samo ti nas vodi, bodi doma v naših srcih; pokaži nam pot, po kateri naj gremo, in kako naj hodimo po njej.

Šibki smo in grešni; ne dopusti, da bi širili nered. Ne dopusti, da bi nas nevednost vodila po napačni poti ali da bi pristranskost vplivala na naša dejanja.

Daj, da v Tebi najdemo svojo edinost, da bomo lahko skupaj hodili večnemu življenju naproti in se ne bomo oddaljili od poti resnice in od pravičnosti.

Vse to prosimo Tebe, ki deluješ na vsakem kraju in v vsakem času, v občestvu z Očetom in Sinom
na vekov veke. Amen.

Papeževa svetovna mreža molitve. V  marcu 2022: »Za krščanski odgovor na bioetične izzive«, da bi se vedno postavili v bran življenju z molitvijo in z družbeno dejavnostjo.

Verouk. Jutri, v ponedeljek, 28. 2., za 7. razred ne bo verouka, vsi ostali razredni imajo spet redni verouk.

Obisk na domu za obhajilo na prvi petek (4. 3.) od 9. ure dalje kot običajno.

Postni čas je od vključno 2. marca do 16. aprila. V tem času smo kristjani še po­sebno lepo vabljeni, da okrepimo post, molitev in dobrodelnost.

Za strogi post na pepelnico in veliki petek se zelo potrudimo zdravi odrasli od 18. do 60. leta: ta dneva se samo enkrat do sitega najemo in se vzdržimo mesa.

Vsi, od šolarjev dalje, se potrudimo, da držimo postni zdržek na pepelnico in vse postne petke: da se vzdržimo mesa in mesnih izdelkov, lahko pa še česa.

Karitas nam tudi letos predlaga preven­tivno spodbudo »40 dni brez alkohola« in dobrodelno akcijo »Ne pozabimo« za pomoč v BiH, Srbiji in Albaniji.

Papeževo sporočilo za postni čas 2022. 1. in 2. del: TUKAJ.

PCT, razkuževanje rok, maska in 1,5 m razdalje so pogoj za udeležbo pri maši.