Avtor: zujelsane Objavljeno: 6. 02. 2022

Oznanila - 6. februar 2022

Tisti čas je množica pritiskala za Jezusom, da bi poslušala Božjo besedo. Sédel je in učil množico iz čolna. (Lk 5,1.3)

Nedelja

redovnik

za vse žive in rajne župljane

MOLITEV za zdravje

Usmiljeni Oče, tvoj Sin se je rodil, da bi nas odrešil. Prosimo te, podeli vsem, ki trpijo zaradi epidemije, zdravje, potrpežljivost in moč.

V svoji dobroti tolaži bolnike in njihove svojce, nam pa odpri oči za vsako stisko in daj, da bomo trpečim pomagali z dejanji.

Naj tudi v bolezni, trpljenju in preizkušnjah doživljamo tvojo bližino.

Podpiraj zdravstvene delavce in vse, ki skrbijo za bolnike. Prosimo te, naj bodo cepiva in zdravila dostopna vsem, ki jih potrebujejo.

Rajnim bratom in sestram, ki so izgubili boj z boleznijo, nakloni večno veselje, njihovim svojcem pa tolažbo vere in pogum.

Prosimo te, naj epidemija preneha, da bomo mogli živeti v miru in blaginji.

Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

†   †   †

Sv. Marija, zdravje bolnikov,
   – prosi za nas.

Sv. Rok, priprošnjik zoper kužne bolezni,
   – prosi za nas.

Vsi Božji svetniki in svetnice,
   – prosite za nas.

Svetovni dan bolnikov (11. februarja) je pred tridesetimi leti je ustanovil papež Janez Pavel II., da bi Božje ljudstvo, katoliške zdravstvene ustanove in civilno družbo opozoril na pozornost do bolnih in tistih, ki skrbijo zanje.

Poslanica papeža Frančiška ima letos naslov: »Bodite usmiljeni, kakor je usmi­ljen tudi vaš Oče« (Lk 6,36). Nekaj misli: Postaviti se poleg tistega, ki trpi, na pot ljubezni. Biti usmiljeni kakor Oče. Naj­večja priča Očetove usmiljene ljubezni do bolnikov je njegov edinorojeni Sin. Skrb za bolne pomeni: Dotakniti se trpečega Kristusovega mesa. Centri za zdravljenje, tudi v misijonih, so kraji oskrbe, hiše us­miljenja. Priprošnji Marije, ki je zdravje bolnikov, izročam vse bolnike in njihove družine. S Kristusom, ki nosi na sebi vse bolečine sveta, naj bolni najdejo smisel, tolažbo in zaupanje, zdravstveni delavci pa moč, usmiljenje in bratsko bližino.

Papeževa svetovna mreža molitve. V  februarju 2022: »Molimo za redovnice in žene v posvečenem življenju.«

Šolarji 8. in 9. razreda. Na Škofijski gim­naziji Vipava vabijo na informativna dne­va v petek, 11. februarja, ob 9.00 in 15.00, ter v soboto, 12. februarja, ob 9.00 na strani www.sgv.si.

PCT, razkuževanje rok, maska in 1,5 m razdalje so pogoj za udeležbo pri maši.