Avtor: zujelsane Objavljeno: 23. 01. 2022

Oznanila - 23. januar 2022

»Duh Gospodov je nad menoj, ker me je mazilil, da prinesem blagovest ubogim.« (Lk 4,18)

Nedelja

sv. Hijacinta Mariscotti

za vse žive in rajne župljane

MOLITEV ZA EDINOST

Gospod Jezus, na večer, preden si umrl za nas, si molil, da bi bili vsi Tvoji učenci popolnoma eno, kakor Ti v Očetu in Oče v Tebi. Daj, da bomo živo začutili, kako velika nezvestoba do Tebe je naša razdeljenost. Daj nam iskrenosti, da bomo priznali in obžalovali ravnoduš­nost, nezaupanje in medsebojno nenaklonjenost, ki se morda skrivajo v nas. Daj nam poguma, da bomo vse to izkoreninili. Nakloni nam, da se vsi zedinimo v Tebi, da bi se iz naših src in ustnic neprestano dvigala Tvoja molitev za edinost kristjanov, kakršno Ti hočeš. V tebi, ki si popolna Ljubezen, naj naj­demo Pot, ki vodi do edinosti v posluš­nosti Tvoji Ljubezni in Resnici. Amen.

MOLITEV Apostolstva sv. Cirila in Metoda: O Bog, ki si nas po svetih bratih Cirilu in Metodu poklical k edinosti vere, zedini vse kristjane v svoji sveti Cerkvi. Naj bomo v češčenju troedinega Boga vsi narodi na zemlji združeni, kakor so združeni Božji izvoljenci v nebesih. To te prosimo po zasluženju Jezusa Kristusa, po priprošnji prečiste Device Marije, sv. Cirila in Metoda, sv. Leopolda Mandića in vseh svetnikov. Amen.
Oče naš. Zdrava Marija. Slava Očetu.
Sveta Devica Marija, prosi za nas!
Sveta brata Ciril in Metod, prosita za nas! Blaženi Anton Martin Slomšek, prosi za nas!

+       +       +

PCT, razkuževanje rok, maska in 1,5 m razdalje so pogoj za udeležbo pri maši.

Papeževa svetovna mreža molitve. V  Januarju 2022 molimo za pravo človeško bratstvo: »Molimo za ljudi, ki so zaradi vere diskriminirani, da bi v skupnosti, kjer živijo, dosegli priznanje svojih pravic in dostojanstva, ki izhaja iz dejstva, da smo si vsi med seboj bratje.«

Januar – mesec verskega tiska želi spodbuditi vse nas, da bi več brali verski tisk in spletne strani z versko vsebino.

Nedelja Božje besede, 23. jan. 2022. Slavje Božje besede v Vipavi zaradi ukre­pov žal odpade. Naj pa nikar ne odpade doma: odprimo in berimo Sveto pismo.

Nedelja Božje besede je praznik Svetega pisma. V Sloveniji je bila na zadnjo ne­deljo v januarju od leta 1990 Nedelja Svetega pisma, od 2009 tudi s srečanji po škofijah. Leta 2019 pa je papež Frančišek s pismom Odprl jim je um razglasil za vso Cerkev, naj bo 3. nedelja med letom Nedelja Božje besede. Tokrat je že tretjič. Letos pod geslom: »Tudi onadva sta pripovedovala, kaj se je zgodilo na poti in kako sta ga prepoznala po lomljenju kruha.« (Lk 24,35) Kakor učenca na poti v Emavs smo tudi mi povabljeni k oznanjevanju: od poslušanja ali branja do oznanjevanja, od bralca do pričevalca. Več: Zavod Biblično gibanje