Avtor: zujelsane Objavljeno: 16. 01. 2022

Oznanila - 16. januar 2022

»Tako je Jezus v galilejski Kani naredil prvo od znamenj in razodel svoje veličastvo.« (Jn 2,11)

Nedelja

za vse žive in rajne župljane

15.00 Vipava: Slavje Božje besede

MOLITEV ZA EDINOST

Gospod Jezus, na večer, preden si umrl za nas, si molil, da bi bili vsi Tvoji učenci popolnoma eno, kakor Ti v Očetu in Oče v Tebi. Daj, da bomo živo začutili, kako velika nezvestoba do Tebe je naša razdeljenost. Daj nam iskrenosti, da bomo priznali in obžalovali ravnoduš­nost, nezaupanje in medsebojno nenaklonjenost, ki se morda skrivajo v nas. Daj nam poguma, da bomo vse to izkoreninili. Nakloni nam, da se vsi zedinimo v Tebi, da bi se iz naših src in ustnic neprestano dvigala Tvoja molitev za edinost kristjanov, kakršno Ti hočeš. V tebi, ki si popolna Ljubezen, naj naj­demo Pot, ki vodi do edinosti v posluš­nosti Tvoji Ljubezni in Resnici. Amen.

MOLITEV Apostolstva sv. Cirila in Metoda: O Bog, ki si nas po svetih bratih Cirilu in Metodu poklical k edinosti vere, zedini vse kristjane v svoji sveti Cerkvi. Naj bomo v češčenju troedinega Boga vsi narodi na zemlji združeni, kakor so združeni Božji izvoljenci v nebesih. To te prosimo po zasluženju Jezusa Kristusa, po priprošnji prečiste Device Marije, sv. Cirila in Metoda, sv. Leopolda Mandića in vseh svetnikov. Amen.
Oče naš. Zdrava Marija. Slava Očetu.
Sveta Devica Marija, prosi za nas!
Sveta brata Ciril in Metod, prosita za nas! Blaženi Anton Martin Slomšek, prosi za nas!

+       +       +

Papeževa svetovna mreža molitve. V  Januarju 2022 molimo za pravo človeško bratstvo: »Molimo za ljudi, ki so zaradi vere diskriminirani, da bi v skupnosti, kjer živijo, dosegli priznanje svojih pravic in dostojanstva, ki izhaja iz dejstva, da smo si vsi med seboj bratje.«

PCT, razkuževanje rok, maska in 1,5 m razdalje so pogoj za udeležbo pri maši.

Januar – mesec verskega tiska želi spodbuditi vse nas, da bi več brali verski tisk in spletne strani z versko vsebino.

Teden molitve za edinost kristjanov je vsako leto od 18. do 25. januarja po vseh krščanskih Cerkvah, tudi katoliški. Letoš­nja vodilna misel je: »Videli smo, da je vzšla njegova zvezda, in smo se mu prišli poklonit« (Mt 2,2); misli je pripravil Svet krščanskih Cerkva na Srednjem Vzhodu, ki ima sedež v Bejrutu (Libanon). Izbrana glavna misel oznanja upanje, saj govori o luči, po kateri vsi hrepenimo, ko doživ­ljamo temo preizkušenj in kriz. Zvezda na nebu nad Judejo, ki so jo ugledali modri z Vzhoda, je znamenje upanja. Vodila jih je k še večji luči, ki je Jezus, nova Luč, ki razsvetljuje vsakega človeka.

Nedelja Božje besede, praznik Svetega pisma, je prihodnjo nedeljo, 23. 1.; ob 15.00 slavje Božje besede na Škofijski gimnaziji Vipava, gost: dr. Alan Tedeško.