Avtor: zujelsane Objavljeno: 29. 08. 2021

Oznanila - 29. avgust 2021

›To ljudstvo me časti z ustnicami, a njihovo srce je daleč od mene. Toda zaman mi izkazujejo čast, ker učijo človeški nauk in zapovedi.‹ Božjo zapoved opuščate in se držite človeškega izročila. (Mr 7,6-7)

Nedelja

mučeništvo
sv. Janeza Krstnika

za vse žive in rajne župljane

• blagoslov šolarjev in torb

sv. Feliks (Srečko)
mučenec

v čast Sveti družini

sv. Rajmund Nonat, red.
sv. Nikodem, Jezusov uč.

+ Magda Tomšič in starši

Kovačič, Novokračine 39 a

sv. Egidij (Tilen)
opat

+ Anton Čekada,

sv. Anej
mučenec

Jelšane ob 19.00: ++ iz družine Stopar, Dolenje 20

• po maši: seja ŽPS in ŽGS

prvi petek

sv. Gregor Veliki

papež, cerkveni učitelj

• dopoldne: obhajilo na domu

+ Manca Bokavšek

prva sobota

sv. Mojzes

prerok

+ Franc Logar,

Jelšane 8 c

Nedelja

angelska nedelja

sv. Mati Terezija, red.

za vse žive in rajne župljane

začetek tedna vzgoje

MOLITEV ob začetku šolskega leta

Dobri Bog, pomagaj otrokom, mladim in njihovim vzgojiteljem, daj jim duha potrpežljivosti, delavnosti, pridnosti in vztrajnosti. Sveti Duh, razsvetli vzgojitelje, učitelje, profesorje, da bodo pomagali mladim na poti izobraževanja. Naj dajejo dober zgled in jim prinašajo življenjske vrednote.

Dobri Bog, navdihuj starše, da bodo potrpežljivi in bodo po svojih močeh spremljali otroke ter jih vodili k spoznanju življenjskih vrednot.

Gospod, na vse izlivaj darove Svetega Duha, da bodo po njih močni za vse, kar jim pripravljaš.

Mati Marija, varuj in spremljaj jih. Ljubeče jih vzemi v zavetje, da bodo dobri in zvesti Bogu.

Gospod, usliši nas in nas spremljaj, ki živiš in kraljuješ vekomaj. Amen.

(vir: jezuiti.si)

+     +     +

Župnijski pastoralni svet in Župnijski gospodarski svet (ŽPS in ŽGS) ima svojo sejo v četrtek (2. 9.) po maši, ki je ob 19.00. Vse člane lepo vabim k maši, na srečanje in izmenjavo misli, predvsem pa, da pripravimo vse za izbiro novih članov. Volitve v ŽPS so naši škofje predvideli za 26. september. Če se kdo od članov ne bi mogel udeležiti seje, naj poskrbi, prosim, da namesto njega pride kdo drug.

Verouk se bo letos začel v tednu po 12. septembru. Že zdaj pa vsem šolarjem želimo srečen začetek novega šolskega in veroučnega leta, obilen Božji blagoslov, varstvo in uspeh pri pouku.

Ukrepi zaradi epidemije: ob vstopu v cerkev si razkužimo roke, v cerkvi nosi­mo masko in skrbimo, da je med posa­mezniki oziroma posameznimi družinami čim manj stikov in vsaj meter razdalje. Najboljša preventiva je cepljenje.

Mučeništvo Janeza Krstnika (29. 8.), največjega med preroki, ki je Jezusu pripravljal pot, ga napovedal in pokazal: »Glejte, Jagnje Božje, ki odjemlje greh sveta«. Usmrtili so ga kakšno leto ali dve prej kakor Jezusa in verjetno v Herodovi trdnjavi Maheront, zato je Janez Krstnik zavetnik Jordanije. »Herod se je Janeza bal, ker je vedel, da je pravičen in svet mož, in ga je varoval; kadar koli ga je poslušal, je bil v veliki zadregi, poslušal pa ga je rad.« Janez Krstnik mu je jasno povedal, da ima nezakonito ženo, zato ga je ta ob ugodni priliki dala umoriti. »Njegovi učenci so prišli, vzeli truplo in ga položili v grob.« Janez Krstnik, vzor neuklonljivega preroka, je z Janezom Evangelistom zavetnik cerkve v Sušaku.

Teden vzgoje od 5. do 12. septembra: »Svetovno vzgojno zavezništvo«. Več o tednu najdete na spletni strani.